Nie chodzi o to, aby iść do celu, chodzi o to, aby iść po słonecznej stronie

05.05.2016
Wróć do bloga

Na zaproszenie Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club i Koalicji Prezesi-wolontariusze, 22 kwietnia b.r. Artur Nowak-Gocławski   poprowadził spotkanie dla uczniów Bednarskiej Szkoły Realnej , zorganizowane w ramach programu „Wiedza i doświadczenie”, flagowego programu Koalicji Prezesi-wolontariusze.

Artur Nowak-Gocławski w czasie spotkania opowiadał o tym, jak ważny jest ciągły rozwój osobisty i dążenie do realizacji swoich marzeń. Mówił również o tym, jak ważna jest etyka w swoich działaniach, i że nigdy nie zbuduje się swojego sukcesu zawodowego i osobistego na krzywdzie innych. Jak się czyta historie powstania największych firm na świecie, to motywem tych firm nie było zarabianie pieniędzy, ale zrobienie czegoś, co będzie miało wpływ na świat. Jeśli miałbyś dziś założyć bank, to nie zrobiłbym tego, aby zarabiać pieniądze, tylko aby realizować ludzkie potrzeby. Banki przede wszystkim myślą, aby zarabiać. Takie podejście jest między innymi przyczyną kryzysu z 2008 roku – mówił.

_MG_8736

Prezes podkreślał, opisując swoje osobiste doświadczenia zawodowe, że nie można bać się popełniania błędów, bo wszystko, co nas spotyka, do czegoś prowadzi. Podkreślał również rolę wrażliwości i empatii w prowadzeniu biznesu, które w dzisiejszych czasach powoli wypierają postawy bezwzględności i bezkompromisowości.

Kilkakrotnie poruszył też kwestię nieustannego kształcenia się: Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, bardzo ważne dla naszego rozwoju osobistego są książki. Prezes polecił młodym książkę Simona Sinka pt. „Dlaczego?” oraz „Co będzie miarą twojego życia?” Claytona M. Christensena i „Jedna rzecz” Gary’ego Kellera. Polecał młodym uczyć się od najwcześniejszych lat zarządzania czasem: Większość sytuacji, gdy marnujemy czas, nie wynika z dużej liczby zajęć, tylko, że nie umiemy czasem zarządzać.

Prezes tłumaczył, dlaczego założył spółdzielnię: Ludzie coraz mniej potrzebują korporacji. Potrzebują uczestniczyć w takim modelu biznesowym, w którym czują, że mogą współuczestniczyć, robić coś razem. Nie pominął kwestii braku zaufania społeczeństwa do branży finansowej, która m.in.  była motywacją do działań społecznie odpowiedzialnych firmy ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, począwszy od założenia bloga www.nienieodpowiedzialni.pl, poprzez Fundację Będę Kim Zechcę i akcje społeczne pracowników.

It will take months, if not years, to become an advanced domyhomework.guru user of latin language.